2021 Yılına Ait Olan Ve Netflix’e Damga Vuran Squid Game Serisi

2021 Yılına Ait Olan ve Netflix’e Damga Vuran Squid Game Serisi

2021 yılında Netflix platformunda yayımlanmış olan Squid Game isimli seri dram kategorisinde yer alan ve yalnızca 1 sezona ait olan bir dizidir. Dizinin tüm bölümleri yalnızca Netflix platformu üzerinde yer alıyor. 17 Eylül 2021 tarihinde yer almakta olan bu dizi serisi Dünya çapında yayılmış olan bir seridir. Seri, Güney Kore’ye ait olan bir drama dizisidir. Dizide öne çıkanlar arasında en çok kamera çekimi merak edilmiş ve kameranın ise multi kamera kullanımı olduğu da belirtilenler arasında yer almaktadır. Dizi, Netflix platformu üzerinde 1.bölüm, 2.bölüm… vb olarak yer almasın ile beraber her bir bölüme özel olan isimler de belirtilmiştir. Dizi, gerilim ve drama türlerinin arasında bulunmakta olan bir dizidir. Netflix platformunda 2021 yılında damgasını vurmuş olan Squid Game, 2.sezonunun da ilerleyen günlerde seyirci ile paylaşılacağı söylenmiştir. Tamamen Güney Kore yapımına ait olan Squid Game, Netflix platformunda çokça farklı dillere çevirisi yapılmış olarak yer alıyor. 1 sezon ve toplamda 9 bölümden oluşan dizi, 94 farklı ülkede 142 milyon kişi tarafından izlenmiştir.

Squid Game Dizisinde Ele Alınan Konu Nedir

Squid Game dizisi genel olarak bakıldığı zaman riskli bir oyundan oluşan bir dizi olarak görülüyor. Ekonomik açıdan dezavantaj sahibi olan 456 kişinin bu risk dolu 6 adet çocuk oyunu oynaması ile sona kalanın 45,6 milyar kazanacağını konu alan bir dizidir. Ancak bu 6 adet oyun bilinen çocuk oyunlarının aksine oldukça ihanet, şiddet ve ölüm dolu oyunlardır. Kazananlar bir üst tura geçerken kaybedenler, kaybetmenin bedelini hayatı ile öder. Popülaritesi oldukça yüksek düzeylerde yer alan Squid Game dizisinde en çok dikkat çeken unsur ise yer alan dev bir bebektir. Dizide yer alan dev bebeği ise Reagen To ismi seslendirmiştir. Geçtiğimiz günlerde Reagen To ile yapılan bir röportajda kendisinin diziyi izleme izninin olmadığını da söylemiştir.

Squid Game Dizisine Nereden Erişim Sağlanabilir

Squid Game isimli dizi orijinal Netflix platform dizisidir. Dizi sadece Netflix platformunda yer alırken bazı internet sayfaları üzerinde de bulunuyor. İnternet üzerinden netflix izle ya da netflix ücretsiz izle gibi arama etiketleri ile sayfalara erişim sağlanabilir. Sayfalara erişim sağlanması üzerine platform ya da sayfalar üzerinden diziye erişim sağlanabilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir