Elektronik Sigaraların Kullanımı Nasıl Olmalıdır

Elektronik Sigaraların Kullanımı Nasıl Olmalıdır

Elektronik sigaralar ya da bilinen diğer ismi ile E-sigaralar son zamanlarda kullanımda olan, rövanş sahibi sigaralar arasındadır. Elektronik sigaralar bir cihaz halinde olmakta olup, belirli teknoloji ile geliştirilmiş olan cihazlardandır. Bir elektronik sigara ile bir tütün mamulü olan normal sigara arasındaki farklar çok fazladır. Elektronik sigaraların kullanımının doğru olması da cihazların sağlığı için oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Bir elektronik sigara cihazının parçalarının doğru ve orijinal takılmış halde olması, sıcaklık ayarlarının doğru olması, boşa nefes çekiminin yapılmaması oldukça büyük önem taşır. Elektronik sigaralar kendi atomizer hazneleri olan ve aynı zamanda da bu hazneyi oluşturmakta olan buharlaştırıcı bataryalardan oluşur. Atomizerin kullanılmasındaki en büyük önem ise kullanıcının boğazına aynı normal bir sigaradaki gibi duman vuruşunun sağlanmasıdır. Elektronik sigara içerisinde yer alan coillerinde belirli bir sürede değişime gitmesi gerekiyor. Tüm bunların yanı sıra ise elektronik sigaralarda içim yavaş yavaş olmalı, bir anda çekim ya da içim yapılmamalıdır.

Elektronik Sigaralarda En Çok Tercih Edilen Marka Hangisidir?

Elektronik sigaralarda en çok tercih edilmekte olan marka Smok markasıdır. Smok markası, elektronik sigaralar arasında yapılan tercih listesinde ne başta gelmektedir. Bunun sebebi ise elektronik sigarayı, tütün mamulü olan sigara bağımlılığından kurtulmak için kullananların sayısının yüksek bir oranda olmasıdır. Smok markası en çok sigara isteğini azaltma özelliği ile gündemde olan bir özelliktir. Smok markasının birçok elektronik sigara serisi bulunmakta olup, bu seriler içerisinde yer alan cihazların da çok faktörlü olduğu bilinmektedir. Smok marka elektronik sigaraların fiyatları ise oldukça normal bir seyirde izlenmekte olup, konfor ve dizayn açısından büyük bir beğeni oranına sahiptir.

Elektronik Sigaralar ile Normal Sigaralar Arasındaki Fark Nedir?

Elektronik sigara cihazı ile normal tütün mamulü olan bir sigara arasındaki fark ve farklılık çok fazladır. Normal, tütün mamulü olan bir sigara içerisinde 7.000’den fazla kimyasala ev sahipliği yaparken elektronik sigaralardaki durum ise oldukça farklıdır. Bir elektronik sigara içerisinde kaç adet kimyasal olduğu bilinmiyor olsa da tütün mamullerinden çok daha az kimyasal oranına sahip olduğu bilinmektedir. Aynı zamanda elektronik sigaralar, normal sigaralara nazaran %95 oranında daha az zarar sağlamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir