HTC’nin yeni pan-emea pazarlama kampanyası

HTC’nin yeni pan-emea pazarlama kampanyası HTC(M8)’in göz kamaştıran tasarımını gururla sergiliyor

Mobil inovasyon ve tasarımda lider olan HTC, amiral gemisi telefonu htc One (M8)’in lansmanını desteklemek amacıyla başlatmış olduğu yeni “Onu gör ve hisset” temalı pazarlama kampanyasını duyurdu. HTC One (M8)’in lansmanını şimdiye kadar yapmış olduğu en yüksek bütçeli  pazarlama kampanyasıyla destekleyen HTC, aynı zamanda yenilikçi akıllı telefon tasarımlarına destek olmaya ve son derece olumlu eleştiriler alan modelleri konusunda farkındalık yaratmaya da devam ediyor.

Bu 360 derece entegre pazarlama kampanyası,  son derece kararlı bir biçimde HTC One (M8)’in eşsiz tasarımına odaklanıyor. Bunun içinde tüketicileri HTC One (M8)’i online ortamda  “görmeye” ve mağaza içinde “hissetmeye” davet ediyor. Bu yaklaşım sayesinde yeni cihazın üstün görüntüsü ve verdiği hissiyatın öne çıktığı ultra-seçkin HTC deneyimi, kullanıcıların avucunun içinde olacak. Pazarlama faaliyetleri ayrıca sosyal medya, halkla ilişkiler ve satış noktalarını kapsayacak.

Medya seçimi, geniş kapsamlı tv ve dijital yayınları kapsayacak. İlk televizyon reklamları ise Star TV ve NTV Spor kanallarında UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maç yayın günlerinde yayınlanmaya başladı. Kampanyada kullanılan yaratıcı materyaller telefonun göz kamaştıran iç ve dış dizaynını vurgularken, üstün kaliteye sahip tek bir parça alüminyumdan meydana gelen özgün yapısına da yoğunlaşıyor. Entegre satış kampanyasının erişimini artırmak amacıyla satış kanallarında kullanılacak materyaller de “Onu gör ve hisset” teması ile tüketicileri telefonun çarpıcı özelliklerini keşfetmeye çağırıyor. HTC, ayrıca cizgi üstü (ATL)  ve satış noktalarında yapılan iletişim çalışmalarının yanı sıra, resmi Facebook sayfası aracılığıyla sosyal aktivasyon ve ürün içeriği de dahil, çeşitli sosyal ve deneyimsel aktiviteleri de hayata geçirecek.

HTC’nin en başarılı telefonu olmasının yanı sıra 2013 yılının en çok ödül alan telefonu, HTC One (M7) olmuştu. Şu anda ise HTC, HTC One (M8) ile kendi çıtasını yükseltiyor. Bu telefon HTC’nin son derece şık bir iç ve dış tasarım ortaya koymaya odaklanmasının bir neticesi olmakla kalmıyor, aynı zamanda, konu endüstri standartlarına meydan okumak olunca HTC’nin piyasa lideri konumunda olduğu gerçeğini de pekiştiriyor.

HTC EMEA (Avrupa, Ortadoğu, Afrika Bölgesi) Başkanı Phil Blair, konu hakkında şu açıklamayı yapıyor: “HTC’nin inovasyon ve tasarıma olan bağlılığı bizi endüstrinin geri kalanından ayırıyor. HTC One şimdiye kadar üretilen en iyi akıllı telefon iken, HTC One (M8) çıtayı bir kez daha yükseltti. Tüketicilerin bu cihaza bayılacağından o kadar eminiz ki, onları pazarlama kampanyamızın tam ortasına koyduk. Kendilerinden kararlarını vermeden önce bir HTC One (M8)’i görmelerini ve hissetmelerini rica ediyoruz, çünkü insanlar bir kez HTC One (M8)’e dokunduklarında onu satın almak istiyorlar. Herkesin şimdiye kadar yapılmış olan en iyi akıllı telefona sahip olabilmesi için cihazı rekor sayıda telefon operatörü ile sunuyoruz.”

Yeni HTC One (M8) iletişim kampanyası televizyonlarda, sinemalarda, dijital ortamlarda, sosyal ortamda ve perakende de hayata geçirilecek. Stratejisi ve yaratıcı fikri Fearless Frank tarafından, pan-EMEA bölgesi medya stratejileri ve görsel materyalleri ise Tag tarafından geliştirilen kampanyanın devam eden halkla ilişkiler aktiviteleri de EMEA (Avrupa, Ortadoğu, Afrika) bölgesinde Nelson Bostock Group tarafından sağlanıyor.

11 Nisan 2014 tarihinde Turkiye’de şatışa çıkan yeni HTC One (M8)’in cizgi üstü  iletişim kampanyası ise Mayıs ayı başında başlayacak.

 HTC One (M8) ile ilgili daha fazla bilgi almak için lütfen www.htc.com adresini ziyaret ediniz.

Kaynak: nehaberi.com

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir