Kırık Diş Tedavisi Nasıl Yapılır?

Herhangi sebeplere bağlı olarak diş kırılması sorunları meydana gelmektedir. Sağlık bütünlüğü açısından her bir dişin sağlıklı ve sağlam olması oldukça fazla önem teşkil etmektedir. Bu sebeple diş çekilmesinden ziyade dişin kurtarılması amacı ile yapılan birçok tedavi mümkün olmaktadır. Hele ki yaş ilerledikçe dişlerin bakımı ve diş özü sağlığı azalmakta olup her dişin kıymeti daha çok bilinmektedir. Besinleri çiğneme, yutma ve sindirme açısından büyük rol üstlenen dişlerin sağlığını korumak ve tedavi amaçlı hizmet vermek amacı ile Pendik diş doktoru hizmetleri mevcut olmaktadır.

 Diş Kırıklıklarını Sebebi Nedir?

 Yetişkinlerde, çocuklarda sık sık görülebilen diş kırılması, olağan bir sorun olmakla birlikte bazı diş ve diş eti sorunlarının da habercisi olabilmektedir. Kırık dişler ile ilgili en önemli konu dişin nasıl kırıldığı ve ne kadar kırıldığı ile nerden kırıldığı olmaktadır. Bununla birlikte kırık diş tedavisi seçenekleri arasında yer alan tedavi yöntemlerini doğru seçebilmek oldukça fazla önem teşkil etmektedir. Ayrıca;

-Sert bir yiyecek ısırmak

-Dişlerin üstüne düşmek

-Çürük Oluşumu

-Dişte Aşınma Meydana Gelmesi

Ağıza darbe almak diş kırılmasına neden olmaktadır. Diş kırılması gibi sorun yaşayan hastaların en kısa sürede diş hekimine başvuruda bulunması oldukça fazla önem teşkil etmektedir. Bu konuda tüm tedavi ve uzman ekibi ile Pendik diş doktoru yedi gün yirmi dört saat hastalarına hizmet vermektedir.

Kırık Diş Ağrıya Sebep Olur mu?

 Kırık dişin ağrı yapıp yapmayacağı konusu tamamen dişin nereden kırıldığı ile ilgili olmaktadır. Çoğunluk ile dişte ağrı ve sızı oluşturan diş kırıkları, genelde dip kısımlarda görülmektedir. Bunun dışında fiziksel görünüm ve kırığın dili rahatsız etmesi haricinde genel olarak diş kırıklarının olumsuz bir yönü mevcut değildir. Ancak erken zamanda tedavi edilmemesi takdirde iltihap oluşma ihtimalini mevcut olup bu iltihap ciddi sorunlara neden olabilmektedir.

 Kırık Diş Tedavisi Nasıl Yapılır?

 Kırık diş için kırılan parça çıkartılır ve o bölgeye tedavi uygulanır. Kırık diş tedavisi arasında kaplama, dolgu gibi tedavi yöntemi Pendik diş doktoru tarafından uygulanmaktadır. Ancak kırığın köke kadar ulaştığı durumlarda tek tedavi dişin çekilmesi olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.